Cykličnost: a proč bych se podle ní měla jako řídit!?

V dnešní době je stále větším trendem být si všichni rovni. Snažíme se, aby v naší společnosti byly co nejmenší rozdíly mezi vrstvami. Silnější podporují slabší a ženy dosahují stejných, někdy i větších kariérních úspěchů, jako muži.

Znám mnoho žen, které v módu wonder woman (zázračných žen) jedou již několik let. Zvládají péči o rodinu, péči o domov, jsou na úspěšných pozicích v zaměstnání a navíc si stihnou i občas zacvičit a pečovat o svoje tělo.

Problémem však je, že toto tempo nelze zvládat věčně. Vnitřní zdroje energie postupem času dochází a zázračné ženy začínají vyhasínat. U některých se začnou objevovat deprese, u jiných jsou to fyzické nemoci a u nejtěžších případů kombinace obojího.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že má snaha dosahovat stejných výkonů, kterých dosahují muži, mě téměř zabila. Podávat lineární výkony je bohužel – bohudík základem mužské podstaty.

Ano, měla jsem období, kdy všechno šlapalo jak hodinky, jela jsem na 100% a zvládala vše s prstem v nose. Pak to ale přišlo – najednou toho na mě bylo příliš, energie ze dne na den zmizela a já propadala pocitům frustrace.

Proč jsem najednou neschopná, bez energie, nemyslí mi to, když ještě minulý týden to všechno bylo v pohodě? Jsem snad rozbitá? Jsem snad blázen?

Ne, to rozhodně nejsem. Jsem totiž žena!

A my ženy, jsme proměnlivé. Tak jako se střídají 4 roční období i my se během měsíce každým týdnem měníme a je to přirozené.

Ano, můžete se snažit pouštět draky v zimě a nadávat, že nelítají a že je vám zima. Můžete chtít po stromech, aby plodily své ovoce na jaře a být frustrované z toho, že jste chtěly zrovna péct štrůdl a nemáte z čeho. Nebo můžete být v létě nabalené do oteplováků a stěžovat si, že je vám horko. Ale proč byste to dělaly?

Není lepší se přizpůsobit cyklu matky přírody a žít svůj život v harmonii?

Já toto rozhodnutí už udělala. Svůj život jsem přizpůsobila cykličnosti a pro každý týden si volím smysluplné úkoly.

Věřte mi, je to o dost jednodušší.

Pokud chcete nahlédnout do světa cykličnosti a dozvědět se, jaké činnosti Vám v dané fázi půjdou nejlépe – stáhněte si ZDARMA můj ebook V harmonii se 4 ženami v nás. Lépe poznáte samy sebe a získáte tak větší sebevědomí.

S ❤️ Vaše Alí

Již několik let se věnuji osobnímu rozvoji, vědomému žití a ženské cykličnosti. Jsem autorkou praktického e-booku Deník proměny v ženu. Mou vášní je probouzet ženy svou nakažlivou pozitivní energií a motivovat je k hravosti, lehkosti a radosti ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Chcete se o ženské cykličnosti dozvědět víc?

    Napsala jsem pro Vás eBook, jak porozumnět základům cykličnosti během 1 měsíce.

  • Nejnovější články
  • Sledujte dění i na mé FB stránce
  • Kategorie