Cykličnost je radost!

Ne, není to jen o menstruaci. Je to o celém měsíci. Je to o nás. O nás ženách a její proměnlivosti. Vím, že aktuální doba a reklamy na menstruační pomůcky a mastičky na ženské problémy tomu moc nepřidávají, ale co se od tohoto směru oprostit a podívat se na menstruaci z jiného úhlu pohledu.

Z toho příjemného a radostného. Z pohledu, který mi navrátil do života radost, hravost a hlavně sílu ženství. Díky cykličnosti jsem si totiž uvědomila, že nejsem blázen, že nejsem divná a rozhodně ne neschopná.

Naučila jsem se totiž naslouchat svému tělu. Vypozorovala jsem, že nálady, které mívám a které mě pomalu, ale jistě dostávají k šílenství, mají nějaké pravidlo a nesou mi důležitou informaci. A pokud se naučím, tyto zprávy číst, pocity frustrace se mění na sebejistotu a sebelásku. Už vím, že nejsem rozbitá, ale že tak jak jsem, jsem naprosto v pořádku.

A tento pocit je k nezaplacení!

Jako ženy máme také obrovskou výhodu oproti mužům. Díky cykličnosti jsme totiž čtyři specialistky v jedné. Tedy každý týden umíme vynaložit speciální úsilí pro dané činnosti. No není to paráda? A teď je tedy pouze na nás, kdy si o své proměnlivosti přečteme manuál a začneme se svým tělem spolupracovat a využijeme naše schopnosti na maximum.

Náš cca 28 denní cyklus počítáme od prvního dne menstruace, kdy se stáváme vědmou. Jsme moudré a klidné a naše energie je na bodu mrazu. Představte si to úplně jednoduše – vybil se Vám telefon a je potřeba dobít.

Taky ho nebudete se 3% baterky přemlouvat, že zvládne ještě určitě několik dní fungovat bez dobití :-D. Proto je v těchto dnech velmi důležité respektovat své „zraněné“ tělo a dopřát mu zasloužený odpočinek ideálně 2 dny. Čtěte si, relaxujte, koukejte na filmy. Věřte mi, že Vám to Vaše tělo s radostí vrátí ve zbytku celého měsíce přílivem nové energie.

Poznáte to hned v dalším týdnu Panny. Rozjařené, mladistvé, překypující novou energií. Máte sílu dohánět resty, sportovat a velkou chuť začínat nové projekty. Pocit, že všechno zvládnete, je úžasný.

Z jarní nové energie dozráváme do léta. Fáze matky je jako letní večer. Jste obklopeny hřejivými paprsky zapadajícího slunce. Cítíte se krásné a milované. Máte chuť pečovat o svou rodinu a přátele a být jim na blízku. Jste velmi empatické a vnímavé. Všechny konflikty hravě a s láskou vyřešíte.

S koncem léta přichází podzim. Barevný a pestrý právě tak, jako je týden před menstruací – tedy fáze kouzelnice. V tomto týdnu je velmi důležité využít svou barevnost a kreativitu do tvoření. Malby, tance, psaní článků, vymýšlení nových projektů. Pokud se tak nestane, velmi snadno naše tělo využije svou barevnost do přívalu různorodých emocí – a to opravdu nechcete – věřte mi. Ani Váš partner ne. 😀 Proto „kouzlete“ a využijte veškerý svůj potenciál při tvoření.

Přeji Vám radostnou cestu sebepoznávání

P.S. Kliknutím na obrázek získáte od 7.10. do 13.10.2020 Deník proměny v ženu ZDARMA!

S láskou Vaše Alí

 

 

Již několik let se věnuji osobnímu rozvoji, vědomému žití a ženské cykličnosti. Jsem autorkou praktického e-booku Deník proměny v ženu. Mou vášní je probouzet ženy svou nakažlivou pozitivní energií a motivovat je k hravosti, lehkosti a radosti ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Chcete se o ženské cykličnosti dozvědět víc?

    Napsala jsem pro Vás eBook, jak porozumnět základům cykličnosti během 1 měsíce.

  • Nejnovější články
  • Sledujte dění i na mé FB stránce
  • Kategorie