Ladí či neladí?

Docela nedávno jsem měla období, kdy jsem se zabývala otázkou harmonie v přátelstvích. Jak fungovat ve vztazích tak, aby nám to pěkně ladilo, rozuměli jsme si a zároveň zůstali sami sebou?

Dříve jsem to měla nastavené tak, že je zapotřebí vyjít se všemi. Byla jsem obratná ve frázích a názorech tak, abych nemusela vstupovat do konfliktů a vždy vše hladce vyřešila. Jenže, tento způsob jednání si bere velmi krutou daň. Ač se zdá, že máte ve svém okolí spoustu kamarádů, kteří Vás berou za „bezkonfliktní sluníčko“, skutek utekl. Po nějaké době, jsem totiž začala zjišťovat, že ač s mými „přáteli“ žádné konflikty nemám, nemám ani touhu s nimi trávit čas a začala jsem pociťovat, že po našich společných setkáních se cítím spíše prázdná a vyčerpaná.

Nevěděla jsem, kdo jsem, a tak jsem chtěla být všemi.

A teď, s odstupem času už možná začínám zjišťovat proč – nebyla jsem to totiž 100% já. Naše přátelství bylo založeno na mé dobrovolné snaze nevytvářet konflikty a trávit čas v harmonii – a to za každou cenu. Avšak toto chování mě dostalo do absolutní kontroly sama sebe a neustálého rovnání všemožných situací – což stojí víc než dost energie.

No a jednoho dne mi naštěstí došly síly. Už to takto dál nešlo táhnout a dovolila jsem si kamarádům odepsat, že se na setkání či akci NECÍTÍM. Zprvu byly reakce všelijaké, jelikož slovo pocit dříve v mém slovníku neexistovalo. (Když bylo potřeba, vždy jsem tam byla, ať mi bylo jakkoliv.) Divili se, nechápali mě, ptali se mě, co je důvodem a odpověď „Nic konkrétního, pouze se necítím dobře.“ jim nestačila.

A pak to začalo – filtr. Výše zmíněná změna ve mně, se začala projektovat na mém okolí. Zprvu mě to zaskočilo, kolik lidí pro mé nové já nemělo pochopení. Pro mé nové já, které se již nesnažilo nic uhlazovat a urovnávat. Dovolila jsem si poprvé být sama sebou a říci NE, BEZ DŮVODU PROČ. Filtr byl velmi hrubý a dost často jsem si říkala, zda jsem to opravdu nepřehnala. Po očistě totiž přišlo období prázdna a já zůstala téměř sama. Zprvu mě to vyděsilo, ale pak jsem pochopila, že právě toto období mi dává možnost zastavit se a zjistit kdo jsem já, opravdová já. A s čistým 100% nastavením sama sebe vyrazit znovu mezi lidi.

A dnes, zase o nějakou tu dobu dále se začaly dít pozoruhodné věci. Jsem sama sebou, rozumná i praštěná a mé srdce jásá. A hle najednou se začali objevovat úplně noví lidé. Na stejné vlně. Už od prvního setkání cítím do morku kostí, že to ladí. A že ladí se mnou, s mým srdcem a mou frekvencí jedinečnosti – a má energie narůstá.

A pro tenhle pocit teď dýchám. Protože už vím, že vše je dobré a vše je jak má být.

Proto prosím nevykládejte Vaše úsilí na udržování nefungujících vztahů, které vám nic nedávají a spíše ubírají. Věřte sami sobě, že i v té nejbláznivější podobě – upřímné ze srdce – se naladí na vaší frekvenci spoustu nových lidí, jako jste vy.

A čím dříve a více budete frekvenci vašeho srdce 100% upřímně vysílat, tím dříve rozeznáte, s kým opravdu ladíte a s kým pouze ztrácíte svou energii. A to je v pořádku, protože lidé, se kterými aktuálně neladíte, mají někde v okolí svou skupinu přátel na stejné vlně.

Sundejte si masky vašich rolí a začněte žít upřímně – ulehčíte sobě i svému okolí.

Alena Pokorná 22. 08. 2019
Již několik let se věnuji osobnímu rozvoji, vědomému žití a ženské cykličnosti. Jsem autorkou praktického e-booku Deník proměny v ženu. Mou vášní je probouzet ženy svou nakažlivou pozitivní energií a motivovat je k hravosti, lehkosti a radosti ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Chcete se o ženské cykličnosti dozvědět víc?

    Napsala jsem pro Vás eBook, jak porozumnět základům cykličnosti během 1 měsíce.

  • Nejnovější články
  • Sledujte dění i na mé FB stránce
  • Kategorie