Peníze, aneb 5 tipů jak si je hýčkat

Téma peněz řešil v životě asi každý z nás. Je zajímavé, jak rozdílné názory a emoce se okolo tohoto tématu v naší společnosti mísí. Někteří je uctívají, jiní o ně mají strach a někdo se o ně raději nezajímá vůbec. Pojďme se tedy společně na toto téma podívat a říct si pár tipů, jak s penězi zacházet, aby se jim u nás líbilo a ještě lépe, aby se k nám s radostí vracely! #1 co peníze vlastně jsou Dříve jsem peníze považovala za věc, kterou je zapotřebí neustále hlídat, přepočítávat a kontrolovat. Ideálně vést kompletní záznamy o tom, kolik peněz jsem vydělala a za co konkrétně je utratila (a to do poslední koruny!) – má posedlost kontrolou byla taková, že pokud jsem nedostala lístek z pokladny, raději jsem si částku útraty zapsala do telefonu a poté s klidným svědomím přepsala do diáře. Avšak jediné, co jsem tímto přemýšlením o penězích získala, byl permanentní tlak, stres a strach – ale to už je naštěstí minulost. #2 peníze jsou energie Nyní je můj pohled na peníze razantně odlišný – přestala jsem vykrmovat svůj každodenní život energií strachu a začala jsem se učit pohlížet na ty krásné barevné papírky radostně, láskyplně a s vědomím, že proudí ke každému z nás. Ptáte se proč? Protože právě vaše smýšlení můžete změnit ihned a nestojí vás to téměř nic. Tak proč zrovna touto změnou neodstartovat Vaší cestu k hojnosti? #3 oslovení Chceme-li tento proud barevných papírků nasměrovat do našich životů, je třeba si uvědomit, jak o nich smýšlíme a mluvíme. K bytostem a věcem, které máme rádi, se chováme laskavě a pečujeme o ně. Proč by to tedy s penězi mělo být jinak? Zkusme tedy „prachy“ nahradit za chechtáčky, nebo korunky a sami uvidíte, jak se změní Váš postoj k nim…
Pokud se Vám s penězi pojí silné strachy, či jste si vědomi, že Vás zužuje nějaká negativní emoční rovnice – např. „Peníze kazí charakter“. Neváhejte mne kontaktovat a domluvte si se mnou individuální konzultaci.
#4 peněženka Zaplivaný bufet, nebo Michelinská restaurace – kam byste se vydali na oběd vy? Pokud máte možnost volby, zvolíte si dobrovolně nepříjemné prostředí? – asi ne… Zpříjemněte tedy pobyt korunkám ve Vaší peněžence a dopřejte jim takový komfort, že se sami budou rádi vracet! #5 směr bankovek Věděli jste o tom, že každá bankovka disponuje tzv. mrtvou a živou stranou? Rozeznáme je od sebe tak, že na „mrtvé straně“ se většinou nachází podobizna některých velikánů, kteří již nežijí. Kdežto na druhé straně můžeme vidět nadčasový, věčně živý obraz – např. katedrála, bohyně apod.
Krásný význam má i symbol na naší dvousetkoruně: „I malý skutek se k vám mnohonásobně vrátí“.
Snažme se tedy platit a ukládat si bankovky stranou hojnosti a nedělejme si z peněženky dobrovolně hřbitov.

Alena Pokorná 30. 04. 2019

Již několik let se věnuji osobnímu rozvoji, vědomému žití a ženské cykličnosti. Jsem autorkou praktického e-booku Deník proměny v ženu. Mou vášní je probouzet ženy svou nakažlivou pozitivní energií a motivovat je k hravosti, lehkosti a radosti ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Chcete se o ženské cykličnosti dozvědět víc?

    Napsala jsem pro Vás eBook, jak porozumnět základům cykličnosti během 1 měsíce.

  • Nejnovější články
  • Sledujte dění i na mé FB stránce
  • Kategorie