Radost – jak se ta věc vyrábí?!

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak si dokážete vyrobit radost? V dnešní době se radost hodně spojuje s penězi a věcmi, které si za ně koupíte…ale když tuto sekci vynecháme, jak často jste schopni se radovat během dne, týdne, nebo alespoň měsíce?
Já si malé radosti snažím ve své (Alenčině) říši divů vytvářet neustále.
Své dnešní radosti jsem započala už vstáváním – nechtělo se mi to totiž z postele, tak jsem si udělala radost a o dvě hoďky navíc jsem si přispala. Poté jsem šla vyvenčit pejsky a nakrmit kobylky – chodím procházkou lesem a každé ráno tak začínám v přírodě a to nemluvím o tom, že mě kobylky pokaždé vítají srdečným zařehtáním! (Což jsou hned další 3 mé každodenní radosti). Po mém příchodu domů už by někdo mohl být hned několikrát naštvaný – doma 19 stupňů, nezatopeno v peci, topeniště plné popela, dřevo nenařezané, venku sychravo (a jiný zdroj vytápění nemáme). Proč si ale kazit den, když to můžu přetvořit na radost – vybrala jsem tedy popel a měla radost z toho, že je topeniště po x měsících krásné a čisté, očistila jsem sklo na dvířkách, poté šla nařezat dřevo a měla jsem radost, že mám všechny prsty :-D, další radost byla, že jsem rozdělala oheň hned na poprvé! No a teď mám radost, že můžu sedět, psát tenhle článek, pít čaj a s vděkem koukat do ohně s krásným hřejivým pocitem jak zevnitř, tak zvenčí! Jestli dobře počítám, tak jsem si vyrobila hned 8 radostí a to je teprve ráno!
Zapřemýšlejte tedy nad tím, kolik maličkostí denně jen tak přecházíte a přitom byste jim mohli věnovat kousek své pozornosti. Buďte vděční za každý nový den, který můžete radostně žít a nečekejte stále na někoho druhého s touhou, že on nebo ona Vás udělá těmi šťastnými.
A ještě jedna věc – každý z nás má svou jedinečnou „říši divů“ a záleží jen a jen vás, koho do ní necháte vstoupit a zda si Váš den necháte od někoho pokazit… Chraňte proto hradby své vnitřní říše bedlivě a naučte se říkat NE všem záškodníkům! Přeji vám krásný radostný den!

Alena Pokorná 16. 05. 2019

Již několik let se věnuji osobnímu rozvoji, vědomému žití a ženské cykličnosti. Jsem autorkou praktického e-booku Deník proměny v ženu. Mou vášní je probouzet ženy svou nakažlivou pozitivní energií a motivovat je k hravosti, lehkosti a radosti ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Chcete se o ženské cykličnosti dozvědět víc?

    Napsala jsem pro Vás eBook, jak porozumnět základům cykličnosti během 1 měsíce.

  • Nejnovější články
  • Sledujte dění i na mé FB stránce
  • Kategorie