Dokonalost – jak daleko jsme schopni zajít?

Dnešní doba je plná dokonalosti – vidíme jí v reklamách, ve výlohách, na facebookových zdech našich přátel a vzorů, zkrátka všude. Jak tomuto módnímu trendu ale zcela nepodlehnout? Kde je ta hranice, kdy ničíme sami sebe jen kvůli srovnávání se s nereálnými vzory?

Dokonalost je nejvyšší kvalitou bytí něčeho mimořádného.

Někdo se žene za dokonale čistým domovem, někdo dbá na dokonalý make-up, či vzhled a někdo lpí na tom, být dokonalým ve svém zaměstnání.

Tato neustálá honba za dokonalostí nás však jednoho dne může začít vyčerpávat a celkově ovlivnit negativním dopadem na naše zdraví. Je tedy nezbytné, abychom si uvědomili, že ani v přírodě není nic dokonalé, že každý z nás jsme jedinečná bytost a není tedy reálně možné nastavit jeden ideál pro všechny. Jak se tedy zbavit frustrace z toho, že nejsme „tak dokonalí“ jako ti druzí?

„Obraťme se čelem k nedokonalosti, však ta je na nás jedinečná!“

Přijmeme tedy tento fakt, že žádný učený z nebe nespadl a dovolme si chybovat. Však jen uvědomění, že chyba je základem růstu, je osvobozující. Všichni přeci chceme růst a být lepším člověkem. Děkujme tedy sami sobě i našim přátelům za každou konfrontaci, díky které se můžeme zamyslet, co dál chceme ve svém životě dělat lépe.

Nezapomínejme na nastavení správných měřítek.

Zdravé nastavení hodnot je pro náš život nezbytné. Zastavme se tedy, zhluboka se nadechněme a zamysleme se nad tím, co právě nás dělá šťastnými a dává nám chuť žít? Přestaňme plýtvat energií při porovnávání se s druhými a ukončeme tuto honbu za cizími sny. Uvědomme si, že pouze zdolávání překážek za vlastními sny nás dobíjí.

Tip na závěr: Vyzkoušejte znovu nalézt hloubku slova chci/nechci a pokuste se zamyslet na tím, kolik činností denně děláte jen proto, že byste měli či musíte?

Povinnosti máme sice každý, ale jsme tvůrci svého života a time management je čistě na nás!         

Alena Pokorná 04. 04. 2019

Již několik let se věnuji osobnímu rozvoji, vědomému žití a ženské cykličnosti. Jsem autorkou praktického e-booku Deník proměny v ženu. Mou vášní je probouzet ženy svou nakažlivou pozitivní energií a motivovat je k hravosti, lehkosti a radosti ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Chcete se o ženské cykličnosti dozvědět víc?

    Napsala jsem pro Vás eBook, jak porozumnět základům cykličnosti během 1 měsíce.

  • Nejnovější články
  • Sledujte dění i na mé FB stránce
  • Kategorie